Antares
Ingens A1
MSRP: $127.47
Availability: 427 in stock
| Size | 1855515, P185/55R15 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 23.01 |
| Wheel Width Min | 5" |
| Wheel Width Max | 7" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 82V |
| Load Index | 82 |
| Speed Rating | V |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |