Antares
Grip 60 Ice
MSRP: $332.00
Availability: 384 in stock
| Size | 2756518, LT275/65R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 32.07 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 123R |
| Load Index | 123 |
| Speed Rating | R |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| studSize | #12 |
| tireSizeType | Metric |
| winterStudding | Studdable |