Yokohama
Geolandar AT4 G018
MSRP: $723.00
Availability: 8 in stock
| Size | 2956020, LT295/60R20 E |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 33.94 |
| Wheel Width Min | 8.5" |
| Wheel Width Max | 10.5" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 126S |
| Load Index | 126 |
| Speed Rating | S |
| Tread Depth (32nds) | 18 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | E |
| warrantyMileage | 90000 |
| tireSizeType | Metric |