Yokohama
Geolandar AT4 G018
MSRP: $618.00
Availability: 12 in stock
| Size | 2755520, LT275/55R20 E |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 31.91 |
| Wheel Width Min | 8" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 120S |
| Load Index | 120 |
| Speed Rating | S |
| Tread Depth (32nds) | 18 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | E |
| warrantyMileage | 90000 |
| tireSizeType | Metric |