Yokohama
Geolandar AT4 G018
MSRP: $485.00
Out of stock
| Size | 2456517, LT245/65R17 D |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 29.54 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 111S |
| Load Index | 111 |
| Speed Rating | S |
| Tread Depth (32nds) | 17 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | D |
| warrantyMileage | 85000 |
| tireSizeType | Metric |