Yokohama
Geolandar AT4 G018
MSRP: $359.00
Out of stock
| Size | 2157515, LT215/75R15 D |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 27.7 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 7" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 106S |
| Load Index | 106 |
| Speed Rating | S |
| Tread Depth (32nds) | 16 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | D |
| warrantyMileage | 90000 |
| tireSizeType | Metric |