Antares
NT 3000
MSRP: $183.71
Out of stock
| Size | 19515, 195R15LT |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 27.28 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 6" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 106S |
| Load Index | 106 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Commerial |