Yokohama
Geolandar CV 4S G061
MSRP: $436.00
Availability: 20 in stock
| Size | 2656518, P265/65R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 31.5 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 114T |
| Load Index | 114 |
| Speed Rating | T |
| Tread Depth (32nds) | 13 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| warrantyMileage | 100000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 660 A A |