Yokohama
Geolandar CV 4S G061
MSRP: $359.00
Out of stock
| Size | 2456517, P245/65R17 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 29.6 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 111H |
| Load Index | 111 |
| Speed Rating | H |
| Tread Depth (32nds) | 12 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| warrantyMileage | 100000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 660 A A |