Yokohama
Geolandar AT4 G018
MSRP: $477.00
Out of stock
| Size | 2857017, P285/70R17 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 33 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 117T |
| Load Index | 117 |
| Speed Rating | T |
| Tread Depth (32nds) | 14 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| warrantyMileage | 105000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 660 A B |