Yokohama
W.Drive V905
MSRP: $345.00
Out of stock
| Size | 2354517, P235/45R17 XL |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 25.33 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 97V |
| Load Index | 97 |
| Speed Rating | V |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |