Yokohama
V35A
MSRP: $1,165.00
Availability: 8 in stock
| Size | 3153522, P315/35R22 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 30.68 |
| Wheel Width Min | 10" |
| Wheel Width Max | 13" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 111Y |
| Load Index | 111 |
| Speed Rating | Y |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |