Yokohama
V107F
MSRP: $793.00
Availability: 4 in stock
| Size | 2355019, P235/50R19 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 19" |
| Outside Diameter | 28.25 |
| Wheel Width Min | 6.5" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 99Y |
| Load Index | 99 |
| Speed Rating | Y |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | MO1 - Mercedes-Benz |
| uTQG | 240 AA A |