Yokohama
V107E
MSRP: $1,552.00
Out of stock
| Size | 3154021, P315/40R21 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 21" |
| Outside Diameter | 30.92 |
| Wheel Width Min | 10.5" |
| Wheel Width Max | 12.5" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 115Y |
| Load Index | 115 |
| Speed Rating | Y |
| Tread Depth (32nds) | 9 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 240 A A |