Yokohama
V107D
MSRP: $1,033.00
Out of stock
| Size | 3253522, P325/35R22 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 30.96 |
| Wheel Width Min | 11" |
| Wheel Width Max | 13" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 114Y |
| Load Index | 114 |
| Speed Rating | Y |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | MO1 - Mercedes-Benz |
| uTQG | 240 AA A |