Yokohama
V103B
MSRP: $591.00
Out of stock
| Size | 2754520, P275/45R20 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 29.74 |
| Wheel Width Min | 8.5" |
| Wheel Width Max | 10.5" |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 110Y |
| Load Index | 110 |
| Speed Rating | Y |
| Tread Depth (32nds) | 11 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | AO - Audi |
| uTQG | 280 AA A |