Yokohama
Temporary Spare
MSRP: $329.00
Out of stock
| Size | 1559018, 155/90D18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 29 |
| Wheel Width Min | 0" |
| Wheel Width Max | 0" |
| Season | Summer |
| Service Type | Temporary |
| Service Desc. | 113M |
| Load Index | 113 |
| Speed Rating | M |
| Tread Depth (32nds) | 5 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| warrantyMileage | 0 |
| tireSizeType | Metric |