Yokohama
Parad Spec X PA02
MSRP: $520.00
Out of stock
| Size | 2554520, P255/45R20 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 29.04 |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 105V |
| Load Index | 105 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 11 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 420 A A |