Yokohama
IceGuard IG52C
MSRP: $176.00
Out of stock
| Size | 1855515, P185/55R15 |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 23.01 |
| Wheel Width Min | 5" |
| Wheel Width Max | 7" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 82T |
| Load Index | 82 |
| Speed Rating | T |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| tireSizeType | Metric |