Yokohama
IceGuard G075
MSRP: $651.00
Availability: 7 in stock
| Size | 3157017, P315/70R17 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 34.36 |
| Wheel Width Min | 8" |
| Wheel Width Max | 10.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 121S |
| Load Index | 121 |
| Speed Rating | S |
| Tread Depth (32nds) | 18 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | SL |
| warrantyMileage | 0 |
| tireSizeType | Metric |