Yokohama
GL X-CV G057J
MSRP: $756.00
Availability: 8 in stock
| Size | 2756020, P275/60R20 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 32.99 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 115H |
| Load Index | 115 |
| Speed Rating | H |
| Tread Depth (32nds) | 11 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 360 B A |