Yokohama
Geolandar X CV
MSRP: $539.00
Out of stock
| Size | 2854520, P285/45R20 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 30.1 |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 112W |
| Load Index | 112 |
| Speed Rating | W |
| Tread Depth (32nds) | 12 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| warrantyMileage | 80000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 520 A A |