Yokohama
Geolandar X CV
MSRP: $489.00
Availability: 4 in stock
| Size | 2355021, P235/50R21 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 21" |
| Outside Diameter | 30.25 |
| Wheel Width Min | 6.5" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 101W |
| Load Index | 101 |
| Speed Rating | W |
| Tread Depth (32nds) | 11 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 520 A A |