Yokohama
Geolandar X CV
MSRP: $558.00
Out of stock
| Size | 2354521, P235/45R21 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 21" |
| Outside Diameter | 29.3 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 101W |
| Load Index | 101 |
| Speed Rating | W |
| Tread Depth (32nds) | 11 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| warrantyMileage | 80000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 520 A A |