Yokohama
Geolandar X-AT
MSRP: $906.00
Out of stock
| Size | 33125022, 33x12.50R22LT F |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 32.8 |
| Wheel Width Min | 9" |
| Wheel Width Max | 11" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 114Q |
| Load Index | 114 |
| Speed Rating | Q |
| Tread Depth (32nds) | 19 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | F |
| warrantyMileage | 70000 |
| tireSizeType | Flotation |