Yokohama
Geolandar X-AT
MSRP: $668.00
Out of stock
| Size | 3157017, LT315/70R17 C |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 34.36 |
| Wheel Width Min | 8" |
| Wheel Width Max | 10.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 113S |
| Load Index | 113 |
| Speed Rating | S |
| Tread Depth (32nds) | 17 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | C |
| warrantyMileage | 70000 |
| tireSizeType | Metric |