Yokohama
Geolandar X-AT
MSRP: $523.00
Out of stock
| Size | 2457517, LT245/75R17 E |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 31.47 |
| Wheel Width Min | 6.5" |
| Wheel Width Max | 8" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 121Q |
| Load Index | 121 |
| Speed Rating | Q |
| Tread Depth (32nds) | 16 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | E |
| warrantyMileage | 70000 |
| tireSizeType | Metric |