Yokohama
Geolandar MT G003
MSRP: $1,005.00
Out of stock
| Size | 35135020, 35x13.50R20LT F |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 34.7 |
| Wheel Width Min | 9.5" |
| Wheel Width Max | 12" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 126Q |
| Load Index | 126 |
| Speed Rating | Q |
| Tread Depth (32nds) | 21 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | F |
| warrantyMileage | 0 |
| tireSizeType | Flotation |