Yokohama
Geolandar CV G058
MSRP: $458.00
Availability: 9 in stock
| Size | 2455020, P245/50R20 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 29.65 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 102V |
| Load Index | 102 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 11 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| warrantyMileage | 100000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 740 A A |