Yokohama
Geolandar CV G058
MSRP: $393.00
Availability: 1 in stock
| Size | 2255018, P225/50R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 26.86 |
| Wheel Width Min | 6" |
| Wheel Width Max | 8" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 95V |
| Load Index | 95 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 11 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| warrantyMileage | 100000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 740 A A |