Yokohama
Geolandar CV 4S G061
MSRP: $476.00
Availability: 36 in stock
| Size | 2455020, P245/50R20 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 29.65 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 105V |
| Load Index | 105 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 12 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | XL |
| warrantyMileage | 100000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 660 A A |