Yokohama
Geolandar AT4 G018
MSRP: $472.00
Out of stock
| Size | 33125015, 33x12.50R15LT C |
| Sidewall | Outlined White Letters |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 32.7 |
| Wheel Width Min | 8" |
| Wheel Width Max | 10.5" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 108S |
| Load Index | 108 |
| Speed Rating | S |
| Tread Depth (32nds) | 18 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | C |
| warrantyMileage | 85000 |
| tireSizeType | Flotation |