Yokohama
Geolandar AT4 G018
MSRP: $693.00
Availability: 4 in stock
| Size | 2956520, LT295/65R20 E |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 35.1 |
| Wheel Width Min | 8.5" |
| Wheel Width Max | 10.5" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 129S |
| Load Index | 129 |
| Speed Rating | S |
| Tread Depth (32nds) | 18 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | E |
| warrantyMileage | 85000 |
| tireSizeType | Metric |