Yokohama
Geolandar AT4 G018
MSRP: $549.00
Availability: 2 in stock
| Size | 2558017, LT255/80R17 E |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 33.06 |
| Wheel Width Min | 6.5" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 121R |
| Load Index | 121 |
| Speed Rating | R |
| Tread Depth (32nds) | 18 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | E |
| warrantyMileage | 85000 |
| tireSizeType | Metric |