Yokohama
Geolandar AT4 G018
MSRP: $498.00
Availability: 4 in stock
| Size | 2557018, LT255/70R18 D |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 32.06 |
| Wheel Width Min | 6.5" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 117S |
| Load Index | 117 |
| Speed Rating | S |
| Tread Depth (32nds) | 18 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | D |
| warrantyMileage | 85000 |
| tireSizeType | Metric |