Yokohama
Geolandar AT4 G018
MSRP: $357.00
Out of stock
| Size | 2357515, LT235/75R15 D |
| Sidewall | Outlined Raised White Letters |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 29.1 |
| Wheel Width Min | 6" |
| Wheel Width Max | 8" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 110S |
| Load Index | 110 |
| Speed Rating | S |
| Tread Depth (32nds) | 17 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | D |
| warrantyMileage | 85000 |
| tireSizeType | Metric |