Yokohama
Geolandar AT4 G018
MSRP: $394.00
Availability: 8 in stock
| Size | 2158516, LT215/85R16 E |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 16" |
| Outside Diameter | 30.39 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 7" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 115R |
| Load Index | 115 |
| Speed Rating | R |
| Tread Depth (32nds) | 16 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | E |
| warrantyMileage | 85000 |
| tireSizeType | Metric |