Yokohama
Geolandar AT G015 OWL
MSRP: $384.00
Out of stock
| Size | 2857516, LT285/75R16 E |
| Wheel Diameter | 16" |
| Outside Diameter | 32.83 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 126R |
| Load Index | 126 |
| Speed Rating | R |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | E |
| tireSizeType | Metric |