Yokohama
Geolandar AT G015
MSRP: $631.00
Out of stock
| Size | 3055520, LT305/55R20 E |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 33.21 |
| Wheel Width Min | 8.5" |
| Wheel Width Max | 11" |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 121S |
| Load Index | 121 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | E |
| tireSizeType | Metric |