Yokohama
Geolandar AT G015
MSRP: $631.00
Out of stock
| Size | 2857518, LT285/75R18 E |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 34.83 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 129S |
| Load Index | 129 |
| Speed Rating | S |
| Tread Depth (32nds) | 18 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | E |
| warrantyMileage | 80000 |
| tireSizeType | Metric |