Yokohama
Geolandar AT G015
MSRP: $544.00
Out of stock
| Size | 2855020, P285/50R20 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 31.22 |
| Wheel Width Min | 8" |
| Wheel Width Max | 10" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 112H |
| Load Index | 112 |
| Speed Rating | H |
| Tread Depth (32nds) | 12 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | SL |
| warrantyMileage | 100000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 600 A B |