Yokohama
G99A
MSRP: $448.00
Availability: 11 in stock
| Size | 2356018, P235/60R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 29.1 |
| Wheel Width Min | 6.5" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 103H |
| Load Index | 103 |
| Speed Rating | H |
| Tread Depth (32nds) | 9 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 380 B A |