Yokohama
Bluearth V906
MSRP: $1,300.00
Out of stock
| Size | 3253522, P325/35R22 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 30.96 |
| Wheel Width Min | 11" |
| Wheel Width Max | 13" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 114W |
| Load Index | 114 |
| Speed Rating | W |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | SL |
| warrantyMileage | 0 |
| tireSizeType | Metric |