Yokohama
BluEarth V905
MSRP: $735.00
Availability: 8 in stock
| Size | 2654021, P265/40R21 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 21" |
| Outside Diameter | 29.35 |
| Wheel Width Min | 9" |
| Wheel Width Max | 10.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 105V |
| Load Index | 105 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | XL |
| warrantyMileage | 0 |
| tireSizeType | Metric |