Yokohama
Bluearth A AE50
MSRP: $331.00
Out of stock
| Size | 1855016, P185/50R16 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 16" |
| Outside Diameter | 23.28 |
| Wheel Width Min | 5" |
| Wheel Width Max | 6.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 81H |
| Load Index | 81 |
| Speed Rating | H |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 300 A A |