Yokohama
AVS ST V801
MSRP: $674.00
Out of stock
| Size | 2855518, P285/55R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 30.34 |
| Wheel Width Min | 8" |
| Wheel Width Max | 10" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 113V |
| Load Index | 113 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 12 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 320 A A |