Yokohama
Avid S35A
MSRP: $758.00
Out of stock
| Size | 3054020, P305/40R20 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 29.61 |
| Wheel Width Min | 10" |
| Wheel Width Max | 12" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 112V |
| Load Index | 112 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | N0 - Porsche |
| uTQG | 440 A A |