Yokohama
Avid S34FV
MSRP: $295.00
Availability: 1 in stock
| Size | 2056016, P205/60R16 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 16" |
| Outside Diameter | 25.69 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 7.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 91H |
| Load Index | 91 |
| Speed Rating | H |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 320 B A |