Yokohama
Avid GT S35
MSRP: $240.00
Out of stock
| Size | 1956515, P195/65R15 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 24.98 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 7" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 91S |
| Load Index | 91 |
| Speed Rating | S |
| Tread Depth (32nds) | 9 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 280 B A |