Toyo
Open Country HT II
MSRP: $574.00
Out of stock
| Size | 2755021, P275/50R21 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 21" |
| Outside Diameter | 31.83 |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 113V |
| Load Index | 113 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 11 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| warrantyMileage | 112000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 740 A A |